3. 7. 2010

Recenze - Vodafone 845

Aktualizováno 11.7.2010
Vodafone 845 jsem si koupil jako hračku. Doposud jsem vlastnil přístroje s operačním systémem Symbian nebo Windows Mobile na spíše high-endových přístrojích. Při mém rozhodování o koupi tedy hrála volba vyzkoušet nový operační systém Android a nechtěl jsem investovat větší částku pro případ, že bych byl zklamán. Jsem tedy naprosto nezkušený uživatel Androida, nenamlsaný špičkovými přístroji HTC, Xperia nebo Google Nexus One, na kterých Android běží. S mým Vodafoním datovým tarifem Na míru za 177,- Kč jsem pořídil přístroj za dotovaných 2777,- Kč. Recenze snad pomůže těm, kteří o koupi přístroje uvažují a nemají zkušenosti se systémem Android.
foto: Vodafone


Zákadní údaje
rozměry 100x56x14 mm (změřeno fyzicky)
váha 110 g včetně baterie
baterie Li-ion 1200 mAh
operační systém: Android 2.1 v češtině
procesor 528 MHz
RAM: 184 MB (údaj z přístroje z aplikace OSMonitor)
Interní paměť flash ROM: 528 MB
Paměťová karta - nenív balení, slot na MicroSD max. 16 GB
Fotoapárát s pevným ostřením 3 Mpix
WiFi, A-GPS, FM rádio, magnetometr (kompas), senzor polohy, optický kurzor, GPRS, 3G
Displej dotykový TFT 2,8" 240x320 bodů

Klady
 • operační systém Android 2.1
 • nabíječka a nabíjecí kabel samostatně (USB)
 • stav nabíjení v procentech i ve „vypnutém“ stavu
 • vzhled systému
 • až 35 ploch s libovolnými widgety a zástupci
 • kvalitní zpracování plastů
 • perfektně padne do ruky
 • standardní microUSB, pomocí kterého lze nabíjet
 • 3,5 mm výstup na sluchátka
 • výborný poměr cena/výkon (3577 kč)
Zápory
 • nemá EDGE
 • objektiv fotoaparátu není chráněný
 • chybí multitouch
 • chybí indikace zmeškané události při vypnutém displeji

Obsah balení
Dnes v již obligátní „ekologicky korektní“ pidikrabičce v barvách Vodafonu se nachází rychlý manuál, podrobná uživatelská příručka, sluchátka, microUSB kabel, nabíječka, baterie a samotný přístroj. Manuály a záruční list jsou pouze v češtině.

Baterie a nabíjení
Baterie Li-ion 1200 mAh. MicroUSB kabel je 1,2 m dlouhý, slouží nejen jako datový kabel, ale také jako nabíjecí kabel k adaptéru, který je bezkabelový s USB konektorem. Adaptér má nabíjecí proud 400 mAh a baterii nabíjí necelé 2 hodiny. Telefon můžete nabíjet všude tam, kde se nachází živý USB port. Výdrž baterie nemohu zatím objektivně posoudit, přístroj mám příliš krátce. Aktualizováno: Po pěti dnech práce  zatím dobíjím denně, ale s přístrojem si hraji prakticky nepřetržitě s permanentním datovým připojením. I tak ale předpokládám, že baterie nebude žádná sláva.

Sluchátka
Sluchátka jsou klasická špuntová do uší bez molitánků, opatřena 3,5 mm jackem, mikrofonem a tlačítkem pro příjem hovoru. Kvalita reprodukce není nic pro fajnšmekry, chybí basy a dynamika přehrávané hudby. Jsou nicméně použitelné, pro pravidelný poslech hudby si uživatel za pár stovek koupí kvalitnější standardní sluchátka.

Provedení přístroje
Rozměry jsou 100x56x14 mm, pokud se mé rozměry liší od oficiálně udávaných, tak věřte, že jsem si dal tu práci a přístroj prostě změřil. Přístroj perfektně padne do ruky, veškeré plasty působí teple a příjemně na dotek. Zadní strana přístroje je matná, jakoby lehce pískovaná, odolná upocené ruce. Horní plasty jsou víceméně lesklé, oficiálně udávaná stříbrná barva je spíše černá, lépe řečeno, působí dojmem černého kovu. Na zadní straně je nekryté sklíčko fotoaparátu, které je zároveň nejnižší části přístroje bez jakékoliv ochranné hrany. Lze tedy očekávat, že krycí sklíčko objektivu se prostým pokládáním přístroje časem poškrábe. Tlačítka na přední straně přístroje jsou lesklá, symboly jsou zality pod vrstvou průhledného plastu, což působí velmi efektně. Boční ovládání hlasitosti z chromu dodává jinak tmavým barvám eleganci. Zadní kryt doléhá k přístroji dokonale a velmi obtížné otevírání je předzvěstí, že se uchycení krytu časem neopotřebuje. Na přístroji nikde nic nevrže, plasty k sobě dokonale lícují. Firma Huawei již delší dobu ukazuje světu, že i za levný peníz lze vyrobit kvalitní plast s kvalitním zpracováním.

První spuštění
Jelikož nemám valné zkušenosti s operačním systémem Android a přístroj mám jen velmi krátce, zaměřím se pouze na dosud prozkoumané oblasti bez ohledu na to, zda se jedná o vlastnost systému Android nebo samotného přístroje. Po prvním zapnutí přístroje se provede základní konfigurace systému, včetně zadání e-mailových účtů. I bez čtení manuálu lze díky úvodnímu průvodci na displeji telefon úspěšně připravit do běžného režimu. Osobně velmi doporučuji používat účet Google, systém je vyloženě stavěný na používání Google účtu. Pokud nemáte, založte si poštovní účet Gmail, jež je zároveň Google účtem. Při prvním zapnutí přístroje pak stačí zadat e-mailovou adresu Google účtu a přístroj již automaticky synchronizuje vaši poštovní schránku Gmail, kalendář, kontakty, oblíbené položky v mapách, Latitude a další. Gmail v Androidu disponuje podstatně širšími možnostmi, než „cizí“ mail účet přes IMAP. Za vše bych zmínil náhledy obrázků, dokumentů, PDF souborů přímo ve zprávě a výbornou integraci do celého systému.

Více o Gmailu a jeho možnostech v článku Gmail: A Outlook už nepotřebujete

Vzhled systému
Vzhled menu sice nedosahuje kvalit UI Sense, jako u přístrojů HTC, avšak například v porovnání se Sony Ericssonem Xperia X10 mini je mnohem, mnohem hezčí. Funguje zde až 35 ploch s libovolným přidáváním widgetů a zástupců aplikací (maximálně 16 na jednu plochu). Lze nastavit Emoční motivy, což jsou vlastně jakési vzhledové profily, které změní pozadí a plochy, včetně widgetů a ikon. Motivy jsou celkem čtyři - Výchozí, Práce, Zábava, Společnost. U každého motivu lze nastavit oněch 35 ploch, celkem lze tedy na přístroji nastavit 140 ploch! :-) S animovaným pozadím, které je plynulé i při zatížené paměti a procesoru několika spuštěnými aplikacemi, dodává vzhledu na atraktivitě. Mně, jako uživateli Symbianu a Windows Mobile, prostředí Androida uchvátilo a doslova nadchlo.

Používání
Přístroj disponuje "měkkým" aktivním TFT displejem 240x320 bodů a úhlopříčkou 2,8 palců. Těm, kterým se potí ruce, pojíždění prstem po takovém displeji tak trochu drhne. Nicméně displej je na dotek citlivý a poměrně přesný. Na displeji mám ještě původní ochrannou folii, které jsem ustřihnul odlepovací ouško. Barvy displeje nelze srovnávat se špičkovými displeji špičkových přístrojů, nicméně ač jsem navyklý na high-endové přístroje, myslím, že barevné podání je velmi dobré a rastr uvidí jen opravdoví tipťop rejpalové s lupou. Přístroj se mi ani jednou nezasekl, nezpomalil. Přístroj v základu disponuje čtyřmi virtuálními klávesnicemi se slovníkem pro T9 psaní. Nepřišel jsem doposud na to, jak slovník doplňovat o chybějící slova. (EDIT: V diskuzi pod článkem uživatel Michael píše návod, jak do T9 neznámé slovo přidat.) Osobně jsem psaní na dotykovém displeji nikdy neměl v oblibě a Vodafone 845 se svým malým displejem ze mě spisovatele na virtuální klávesnici rozhodně neudělá. Na druhé straně se na něm dá psát v leže na zádech jednou rukou. Zkuste to na větším přístroji.

Reakce přístroje na povely je prakticky okamžitá. Nedostatek paměti jsem zatím nezaznamenal ani u současně spuštěných několika aplikacích. U běžného GPRS připojení na internet proběhne přihlášení například na IM Gtalk ani ne do pěti sekund. Audio hovor přes Skype, GTalk a SIP pomocí Aplikace Fring probíhá bez problémů. Pomalý procesor lze poznat až při vykreslování plnohodnotných webových stránek s použitím rychlého připojení například přes WiFi, stránka se prostě nenačte v mžiku, ale je třeba vyčkat několik sekund. Ač přístroj disponuje modulem GPS, umí 3G, WiFi, Bluetooth, GPRS, senzorem pohybu a kompasem, neumí EDGE.

K chybějícímu EDGE si však musím trochu ponadávat na zdejší kocourkov. Naši operátoři s 3G sítí velmi tuze zaspali dobu a nepomohou ani trapné výmluvy, že s výstavbou vyčkávali na osvědčenost sítě v jiných zemích. Prostě zdejší zákazníky podcenili a podceňují stále. Jako zoufalí zákazníci používáme aspoň EDGE, když už se Vodafone chlubí s jeho 95% pokrytím. Teď si ale Vodafone posypal popelem hlavu sám, když prodává přístroj, který na EDGE kašle a rovnou počítá s 3G sítí. Tu však Vodafone zatím nemá, a tak nezbývá, než se spolehnout na předpotopní GPRS nebo domácí WiFi.

Ale zpět k přístroji. Přístroj má velmi dobrý reproduktor, dostatečně hlasitý, včetně hlasitého sluchátka. Vodafone 845 nemá žádnou blikající led diodu, takže o zmeškané události se při vypnutém displeji nijak nedovíte. Přístroj vás bude budit solidním budíkem, různé režimy a přidáváním dalších budíků je již dnes standardem. Budík vás ale neobudí při vypnutém přístroji, škoda. Velmi dobré je zpracování kalendáře, na ploše hezky omalovaný a intuitivní. Synchronizují se všechny Google kalendáře, které máte, u některých bych ocenil, kdyby se nezobrazovaly, zatím jsem nepřišel na to, jak jednotlivé vypnout. U poštovního klienta jsem zatím zkoušel pouze Gmail, jeho přednosti jsem už zmínil, a proto ho také preferuji.

Synchronizace a zálohování
Záloha systému je možná na paměťovou kartu, kterou lze provést v nastavení telefonu. Synchronizace kontaktů a SMS zpráv na PC lze provést aplikací PC Suite for Android, kterou nainstalujete přímo z telefonu po připojení kabelem k PC. Lze rovněž využít Mass Storage, tedy po připojení telefonu k PC využít pouze paměťovou kartu jako výměnný disk. Nejkomfortnější synchronizace kontaktů, kalendáře a mailu je pomocí Google účtu na vzdálený Google server, kde je možné položky pohodlně spravovat přes web.

Další aplikace
Systém Android disponuje studnicí nespočtu aplikací zvanou Android Market. V ČR jsou zatím poskytovány pouze ty zdarma, placené se objeví časem. V menu stačí kliknout na Market a vybírat a instalovat, co hrdlo a paměť ráčí. Na přehled aplikací se můžete podívat i na oficiálním webu Androlib.com

Fotoaparát
3 megapixelový fotoaparát nedisponuje dnes již běžným autofokusem, nicméně přítomný fixfokus má jednu podstatnou výhodu. Jelikož fotoaparát nemusí snímaný objekt před zmáčknutím spouště měřit, vyhodnocovat a ostřit, je velmi rychlý. Pořízení fotografie proběhne takřka okamžitě po zmáčknutí spouště. Rovněž zpracování a uložení snímku je bleskurychlé. Přístrojem tak vyfotíte celkem dobře neposedné caparty nebo domácí mazlíčky. Kvalita snímků odpovídá ceně přístroje, nečekejte žádnou slávu, nic pro mobilní fotografy. Rovněž záznam videa je spíše podprůměrný. Pořídil jsem ukázkové fotografie, které si můžete (zmenšené) prohlédnout zde:

Zhodnocení
Bez nadsázky si troufám tvrdit, že Vodafone 845 svými funkcemi, kvalitou a operačním systémem zcela předčil svou cenu. Za cenu 3577,- Kč dostanete prakticky plnohodnotný Smartphone s vynikajícím systémem Android se vším všudy. Rovněž si troufám tvrdit, že tento přístroj zatočí se současnými cenami nových přístrojů, protože je zde již precedens, že s Androidem to jde i levně. Zcela určitě přibude i běžných uživatelů Androidů, kteří velkou finanční částku za telefon z principu nedají, ale osloví je funkcionalita a přátelskost systému. A ostudu Androidu Vodafone 845 rozhodně neudělá. Tedy ovšem, pokud nejste geek, který hodlá přístrojem pokořit herní výkon Playstationu 3 a následně ventilovat zklamání všude kolem. Nicméně stoprocentně objektivní zhodnocení lze udělat až po několika měsíčním používání, ne po dvou dnech.

Zvěsti, zvěsti, předzvěsti
V diskuzích se občas objevuje nemístné srovnání Vodafone 845 s HTC Desire, což je samozřejmě nesrovnatelné, stejně jako vůz Jaguár a Fabia. Nemohu se také zbavit malinkého dojmu, že kritika pomalého procesoru a malé operační paměti je tak trochu závist naopak majitelů drahých kousků. Není divu, pořídí si přístroje za 12 tisíc a teď se objeví přístroj, který je čtyřikrát levnější a umí prakticky to samé, to prostě naštve. Rozhodně nechci dělat z majitelů high-endových přístrojů nevyrovnance, abych sám nebyl nařčen ze závisti. Sám vlastním Nokii E72, předtím krom jiných HTC HD Pro, HTC TyTN II, a pokud se Android u mě osvědčí, můj další přístroj bude zřejmě HTC Desire, který oplývá kouzelným rozhraním Sense.

Uživatelský manuál v angličtině si můžete prohlédnout zde.

394 komentářů:

 1. Ahoj Kamile,
  mám HTC Desire a chystám se jít i pro Vodafone 845, právě kvůli provázanosti s Googlem. Nevadí mi, že telefonek bude pomalejší než dosavadní HTC Desire. Vždyť extrafunkce a rychlost od něj nemohu za tu cenu ani očekávat. Pokud bude svižný, tak je to jedině dobře. Bude sloužit jako druhý telefon, ve kterém budu mít nejspíše O2, kde je právě GPRS nebo 3G internet. Doma mám stejně WiFi. Díky za recenzi a zkoušej a testuj dál Androida a piš dál o Androidu. Já jsem měla před HTC Desire, T-Mobile G1, tak znám Android relativně od začátku. Uvidíme jak to bude s aktualizacemi telefonu a zda-li se i tento telefonek dočká Androidu 2.2 Froyo.

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem zvědavý na aktualizace. K HTC Desire je vhodný jako menší přístroj, kde se ti nechce tahat pádlo.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní04.07.10 8:34

  Ako funguje GPS? A co Wi-FI?

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní04.07.10 9:54

  Moc bych prosil alespoň o přibližnou výdrž mobilu, klidně v plném zatížení. Někde jsem četl že po 8 hodinách mu došel dech.Pro mě by bylo přijatelné při hodince brouzdání po netu a třeba půlhodinovém videu, 5 minut volání a nějaké sms aby vydržel alespoń den, při menším používání třeba i dva. Moc děkuji za první recenzi, dost mě překvapila. Ješě bych poprosil o informaci jak přesný je displej a jak se na něm píšou sms, protože těch napíši opravdu hodně. qwerty/T9. Děkuji mnohokrát.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Moc pěkně napsáno! Přesně vystihuje mé pocity po dvou dnech s Vodafone 845.

  OdpovědětVymazat
 7. Pěkná recenze... díky. A chtěl bych se zeptat jestli mobil podporuje doručenky u sms?? Někde bylo napsáno že "NE"... což by bylo špatný. Předem díky za odpověď.

  OdpovědětVymazat
 8. Nabíjel jsem ho předevčírem, od té doby si s ním neustále hraju a ještě má 20%. Je ale fakt, že jsem přístroj párkrát strčil do PC, kde se baterie malinko oživila, takže objektivně nelze zhodnotit. 8 hodin je nesmysl, ale pokud budeš poslouchat hudbu, přehrávat video, navigovat přes GPS, tak se po osmi hodinách vyšťaví prakticky každý mobil.

  OdpovědětVymazat
 9. Pospec: Doručenky u SMS i MMS má, u MMS i potvrzení o přečtení. Doručenky se ale musí v nastavení zapnout.

  OdpovědětVymazat
 10. Konečně nějaká recenze! Díky moc chlape, ještě bych se přimluvil o info při psaní SMS. Hodně o něm uvažuju má vše co potřebuju za mooc slušnou cenu.

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuju moc za informaci o baterii, to vypadá v pohodě, ještě moc prosím o info jak se na něm píše, jak qwerty, jak t9, protože psát na něm chci opravdu hodně a pokud by to měl být nějaký větší problém jako psali někde 50% chyb tak to by mě hodně štvalo.

  OdpovědětVymazat
 12. Klávesnici si ještě netroufám posoudit. Osobně nejsem příznivcem virtuálních klavesnic, dělají mi obecně problém. Na SMS se mi ale relativně dobře píše na výšku T9kou na číselné klávesnici. Delší text je dobré psát na šířku třeba i na qwerty. Je to spíše o zvyku a nejlépe si je to před koupi vyzkoušet.

  OdpovědětVymazat
 13. Podařilo se ti při psaní naučit slovník nová slova? Pokud ano, jak na to?

  OdpovědětVymazat
 14. pokud se dá na šířku psát na qwerty nebo na výšku s T9, dá se to naučit, zvyknout na to a bezproblémově psát, byl bych spokojen. Přemýšlím, zda čekat až bude v krámu a vyzkoušet nebo objednat z shopu, v prodejně totiž neví kdy přijdou, snad prý příští týden možná ... Další varianta je hardwarová qwerty klávesnice např. LG GT350 ale to není android :-(

  OdpovědětVymazat
 15. No ty vyhody fixfocusu jsou pomerne dvousecne, zas na zviratka a male deti si radsi vemu lepsi fotak, naco ze je rychly kdyz foti hur jak stary Siemens CX70 takze nejde se ani vymlouvat na cenu, kdy i takovy Samsung Galaxy spica ktery se ted prodava za 4,8 ma autofocus, lepsi procesor, displey a uz se na nej dela 2.2 kterou pochybuju ze Huawei (Vodafone) na tenhle udela. Jinak hezka recenze.

  OdpovědětVymazat
 16. Děkuji za hezkou recenzi. Dosud jsem telefon s OS neměla, ale přítel si jeden koupil a já začala uvažovat o Androidu. Protože se mi ale nechce dávat moc peněz, zaujal mě právě VF 845. Líbil se mi už na první pohled :o) Je trošku škoda, že neumí EDGE :o( Ale budiž... Myslím, že má volba je už jasná, a tak se co nejdříve vypravím do obchodu ho vyzkoušet :o) Doufám, že se i někdo další pochlubí se svými zkušenostmi.

  OdpovědětVymazat
 17. Díky za recenzi! Nechápu, proč všude píšou, že má autofokus. Teď mám o čem přemýšlet - upgradoval bych z SE C702, který má poměrně slušný foťák. Asi to je jediný mínus (horší touchscreen & málo paměti by mi tak nevadilo). Ale stejně ho chci :) Dá se do toho strčit i karta jiného operátora?

  OdpovědětVymazat
 18. SIM kartu jiného operátora veme, vyzkoušeno na O2 s 3G. Datový profil jsem ale musel nastavit ručně.

  OdpovědětVymazat
 19. Anonymní05.07.10 8:44

  Slovenske O2 ponuka datovy program O2 neobmedzene za 5 €/mesiac. Teda neobmedzeny internet casovo a datovo. Lenze maximalne EDGE. :( A kedze tento mobil EDGE nema tak GPRS je zatrest.

  OdpovědětVymazat
 20. Jak je to s možností nahrávání hovorů? Má-nemá? Pokud má, je časově omezené?
  Má diktafon?

  OdpovědětVymazat
 21. teď jsem si všiml sám: diktafon má. Ale to nahrávání hovorů...?

  OdpovědětVymazat
 22. Ač jsem hledal, tak jsem to nikde nenašel: v jakém rozlišení nahrává videa? 320x240? (můj tip)

  OdpovědětVymazat
 23. Děkuji uživateli za jeho recenzi na tento komunikátor. I já jsem se stal majitelem tohoto prcka s velkou výbavou. Hned první den vydání u Vodafonu, jsem letěl do obchodu a nedočkavě se těšil až jej ještě v autě "ochutnám". Je tam sice pár nedodělků a chybiček, ale pánové a dámy, tento přístroj mne opravdu nezklamal! Měl jsem již řadu komunikátorů jakýchkoliv platforem, takže nejsem žádným nováčkem v této věci. Jen bych krátce doplnil, že jsem po chvíli hledání nakrmil tento mobil GPS programem sygic, online TV spb, a nezbytným yxflash přehrávačem, což z něj pak udělalo za cenu pod 4 litry bezkonkurenčního chlapíka ve světě komunikátorů! Výtku mám ke středovému tlačítku-tzv.optickému členu, který funhuje jako myška a to téměř doslova, je třeba s ním zacházet velmi velmi jemně a určitě není vhodný pro pány s rukama aláá lopata.Také případné otevření zadního krytu za účelem vložení karty, je opravdový porod "jde to velmi ztuha". Baterie je na tom poměrně slušně, GPS 50km+Wifi cca 2 hodky a pár mp3 společně s několika hovory ho umrtvily až po 2 dni. Doufám, že tento příspěvek nikoho neodradí a pomůže při rozhodování koupě tohoto komunikátoru.

  OdpovědětVymazat
 24. A ta GPS ti fungovala offline a přesně? Pokud ano není o čem přemýšlet

  OdpovědětVymazat
 25. Aha tak koukám, že Sigic mobile maps stojí 59,99 dolarů :-) Nebo má snad někdo odkaz na to stáhnout si to někde zadarmo?

  OdpovědětVymazat
 26. Ještě jednou poprosím o zhodnocení klávesnice na psaní sms a emailů. Toho se bojím nejvíc,doteď jsem měl jen klasické klávesnice a i na HTC mi to moc nešlo ale to se dá asi naučit. Tohle je jediné čeho se bojím,jinak bych do něj okamžitě šel. Například tenhle příspěvek píšu na mobilu na K800i a mám ho během pár minut,půjde to i na Vodafonu bez potíží?

  OdpovědětVymazat
 27. Psaní na dotykovém display je poněkud odlišné než na klasickém mobilu, je to jen otázka zvyku, nicméně u tohoto konkrétního typu je psaní vzhledem k menší velikosti obrazovky trochu obtížnější-mám na mysli přesné trefení se do políčka s písmenkem. Na výběr je psaní jak vertikální, tak horizontální, protože má G senzor a umí se tak automaticky přizpůsobit naklonění.Můj názor je ten, že pokud člověk chce,tak všechno jde, rozhodně to není pro sms maniaky a trhat rekordy v psaní taky nebudete, ale pro běžného uživatele to bohatě dostačuje.

  OdpovědětVymazat
 28. ahoj lidi, chtěl bych se zeptat jak je to přesně s tím fotákem a natáčení videí v noci či za šera, předpokládám, že blesk nemá, jaká je prosím kvalita takových fotek a videí

  OdpovědětVymazat
 29. Proboha lidi.....co by jste chtěli za ty peníze???
  Už jen to že to má wifi a gps s operačním systémem, je snad v té ceně bezkonkurenční! Pokud chcete nějakou šupu co umí úplně všechno, tak budete muset sáhnout hooooodně hluboko do kapsičky, tak neblázněte a zvažte Vaše dotazy na tento výrobek.

  OdpovědětVymazat
 30. Proboha lidi.....co by jste chtěli za ty peníze???
  ---
  Já jen to, aby ten mobil nějak fungoval - na displeji se dalo psát a všechny uváděné funkce aspoň uspokojivě fungovaly ;)

  OdpovědětVymazat
 31. Přesně o tohle mi jde, jako Mikovi :-). Ale vypadá to že snad ano.

  OdpovědětVymazat
 32. K tomu psaní. SMS na 12ti tlačítkové klávesnici není problém. Jak už jsem psal, obecně mi dotyková klávesnice moc nevyhovuje, jsem zvyklý na Nokii E72, která má hardwarovou klávesnici. Takže uvidím, zda si zvyknu. je tam výběr ze čtyř klávesnic a dají se stáhnout i další. Anonymu díky za navigaci, do té doby než bude Googlí navigace, jedno z řešení. Když tak napiš kontakt na gtalk, můžeme pokecat. kamil.salajka(zav.)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 33. 4 Salajka
  mohl bys prosím něco k těm fotkám a videu za šera a v noci

  OdpovědětVymazat
 34. jen dvě drobnosti.... vlastním (respektive má přítelkyně) tento telefon....
  krajní písmena na klávenici při psaní zpráv jsou trochu problém (vzhledem k použitému displeji) ale dá se
  a zkoušel jsem připojit sluchátka Koss The Plug které mají na mém iPhonu skvělý zvuk a u tohoto telefonu je zvuk slitý a nečistý...
  ale za ty peníze slušná hračka s mnoha funkcemi takže u nás víceméně spokojenost..
  jen tak mimochodem dobrá práce autore

  OdpovědětVymazat
 35. pro anonyma na co se ptá na foťák za šera :))
  fotí to stejně blbě za šera jako 95procent ostatních fotomobilů :(

  OdpovědětVymazat
 36. http://www.eurodroid.com/2010/07/vodafone-845-camera-and-media/

  OdpovědětVymazat
 37. Anonymní06.07.10 0:20

  Tak trochu kacířská myšlenka: a nepsalo by se na klávesnici líp stylusem?

  OdpovědětVymazat
 38. Anonymní06.07.10 7:12

  Díky za tu navigaci

  OdpovědětVymazat
 39. Jo, stylus mě taky napadl, škoda že není v těle mobilu ale to už by jsme asi chtěli moc :-).

  OdpovědětVymazat
 40. Otazka od nevericiho ohledne GPS navigace. Mate odzkouseno, ze Sygic funguje naprosto offine a da se pouzit i pro geocashing? Diky

  OdpovědětVymazat
 41. Vse se zadava po samotne instalaci,vcetne pripjeni,pokud nezvolite datove pripojeni,tak jede ofline,to ma snad na vyber kazda navigace:-)

  OdpovědětVymazat
 42. Anonymní07.07.10 8:00

  Dneska jsem si ho objednal a těším se na něj jak babka na důchod.
  Pro anonym: nemohl bys znova někam dát ten Sygic a ostatní? Na Ulož.to to je smazaný.

  OdpovědětVymazat
 43. Anonymní07.07.10 8:28

  http://czshare.com/files/1356921/RHX9/

  OdpovědětVymazat
 44. Anonymní07.07.10 9:25

  Dobry den jen takovy dotaz aplikace se instaluji do pameti mobilu ci se da na pametovou kartu?Dekuji Roman

  OdpovědětVymazat
 45. Anonymní07.07.10 9:48

  GPS jen na karu,zbytek dle uvážení.

  OdpovědětVymazat
 46. Ja mam otazku tiez:
  1. Je velkost RAM dostacujuca? (citajte na http://www.root.cz/clanky/pozor-na-levne-telefony-s-androidem-trpi-nedostatkem-pameti/ )

  2. Skusal niekto na tom Navigon? Kamaratovi sa to na Androide 2.1 nepodarilo rozbehat, hoci v specifikaciach je, ze by to fungovat malo.

  OdpovědětVymazat
 47. Dnes sem byl ve Vodafone se podivat a odzkouset ho vse ok jen hlasitost je nejaka slaba opravdu.Vse nastaveno na max a vyzkousene vsechny melodie v mobilu i prodejce to trosku zarazilo.Nevim jestli je to jen vada kusu ci opravdu ma mobil slabe vyzvaneni?Radeji jeste pockam jake budou zkusenosti uzivatelu.

  OdpovědětVymazat
 48. - Android 2.1, který má tento přístroj, instalaci na paměťovoou kartu neumožňuje.

  - RAM je na běžnou činnost dostačující. Pokud chceš s telefonem experimentovat, kup si přístroj s větší kapacitou.

  - ad hlasitost telefonu - přístroj vyměň, já musím hlasitost naopak tlumit.

  OdpovědětVymazat
 49. Mimochodem, nevím, jestli si autor článku na Root.cz uvědomil důsledek takového článku. Předpokládám, že má zájem, aby se Android rozšířil i mezi běžné uživatele a Vodafone 845 je typickým přístrojem, který Android mezi běžné uživatele dostane. Namalovat bubáka na zeď ještě před tím, než přístroj vůbec vyjde na trh, je počin hodný zarytého odpůrce Androida.

  OdpovědětVymazat
 50. Kamile, prosím Tebe, kolik má interní paměť? Na Vodafone shopu píšou 150 MB, jinde na zahraničních webech 512 MB... Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 51. ahoj, chystám si koupit Vodafone 845, dosud jsme měl jen symbian a android je pro mě teď novinkou, tak jestli se taky na to daj sehnat aplikace atd.. Díky za radu.. ICQ 415 391 612

  OdpovědětVymazat
 52. Zdravím všechny příznivce 845. Je zde mezi Vámi někdo dobře znalý android platformy? Snažím se vytvořit, lépe řečeno upravit vhodnou offline navigaci pro tento přístroj, a uvítal bych společnost. Problém je v chipu GPS tohoto zařízení-nemám vhodný zavaděč do jádra. Jedná se o upravenou verzi-Ndrive.

  OdpovědětVymazat
 53. Upravená a plně funkční navigace pro 845,nicméně přestože najde signál, odmítá jej logovat do mapy s aktuální polohou. Mnou upravené údaje tuto chybu nezcela odstranily. Prosím tedy o Vaši pomoc.

  http://czshare.com/1358622/VJ_H/Ndrive_9.3.02.rar

  OdpovědětVymazat
 54. pufmuf75@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 55. Kamil: Citujem: "Android 2.1, který má tento přístroj, instalaci na paměťovoou kartu neumožňuje"

  Znamena to, ze navigacny soft do toho telefonu nedam? Neviem si predstavit, ze do 512 MB dam aj soft aj mapy. Alebo sa da rozdelit instalacia softu do pamate telefonu a mapy na kartu?

  OdpovědětVymazat
 56. Mám dotaz z úplně jiného soudku a nejlépe na Kamila či nějakého jiného majitele. Dá se pak přehodit Google účet či obnovit tovární nastavení? Chci ho objednat a buď si ho nechám nebo si ho vezme manželka. Ale aby pak šel přehodit Google účet z mého na její, já doufám že ano, jen bych to potřeboval potvrdit, děkuju moc.

  OdpovědětVymazat
 57. A ještě jeden dotaz na majitele, je klávesnice qwerty nebo qwertz či dá se stáhnout jiná?

  OdpovědětVymazat
 58. Ahoj nejvíc mě u tohoto telefonu zajímá jak funguje GPS a jestli je lokalizován do češtiny.
  Díky moc za odpověď.

  OdpovědětVymazat
 59. - ad paměť - informace jsem doplnil do článku.
  - ad změna účtu Google v přístroji - telefon lze obnovit do továrního nastavení.
  - Klávesnice je QWERTY, 12 tlačítková číselníková jako na tel., CooTek (dvě písmenka na tlačítku). Lze ale nainstalovat jinou.
  - ad instalace na paměťovou kartu. Ty ses ptal na instalaci aplikací NA paměťovou kartu, ne Z karty. Takže Z karty lze instalovat, ale NA kartu nelze. To se netýká odkládacího prostoru a map. Doporučuji si přečíst o tom více na AndroidForu.

  OdpovědětVymazat
 60. K těm kartám, jaký typ to bere, SD nebo SDHC ?

  OdpovědětVymazat
 61. Ups, ted to tam vidím na začátku: microSD, takže na SDHC to nepojede?

  OdpovědětVymazat
 62. MicroSD(HC) ti tam půjde... Velká SD(HC) nikoliv.

  OdpovědětVymazat
 63. Zdravím, neobjevil jste někdo jak naučit ten slovník nová slova?

  OdpovědětVymazat
 64. nemuzu si pomoc,pres EDGE se da jakoz takoz delat s Windowsackou vzdalenkou,coz se o GPRS rici neda,proto nepodporu EDGE vidim jak hodne velke minus a nezachrani to ani WiFi ani 3G...na paloucku u lesa bych si ani jedno neuzil :o)

  cekal bych mobil bez EDGE,ale az v casech,kdy bude 3G pokryto aspon 90% obyvatelstva :D

  OdpovědětVymazat
 65. ten telefon nemá rádio?

  OdpovědětVymazat
 66. Asi se trochu ztrapním, ale je tento fonek lokalizován do češtiny?

  OdpovědětVymazat
 67. Do češtiny lokalizovaný je.

  Dneska jsem ho koupil, vyzkoušel a půjde pryč. Napsat SMSku je strašné, tolik překlepů, mazání a psaní znovu... A to ne jen SMSku, ale všude, kde potřeba něco napsat. Dotykový displej fakt nic moc, často musíte nehtíkem vyloženě přesně ťuknout (už zadávání PINu otravuje). Při vstupu do menu a rolování dolů jsem často kliknul na nějakou ikonku. Spustil jsem Hudbu, hrálo to, jakžtakž, ne moc hlasitě. Ovšem jak aplikaci vypnout, na to jsem už nepřišel. Pořád hrála. Jedině přes Správce aplikací - nepohodlné. Nějaký přehledný multitasking - je zahrabaný někde v menu (zlatý symbian). Třeba si na to někdo zvykne, ale já asi ne. Na youtube dám video z rozbalení. Mějte se. Flegmatik

  OdpovědětVymazat
 68. Dobrý den, bude fungovat v tomto mobilu JAVA aplikace? Konkrétně mě jde o jízdní řády MHD a které velmi používám http://www.mhdvmobilu.cz/download.html . Můžete vyzkoušet?
  Předem děkuji za odpověď.

  OdpovědětVymazat
 69. Já už jsem ho objednal a teď takovýhle příspěvek o psaní .... Je to samozřejmě taky záležitost rukou a zvyku, no uvidíme, zítra by měl dorazit tak pak se můžete ptát nebo i sám sem něco napíšu. Buď bude můj nebo manželky, podle jak se osvědčí :-).

  OdpovědětVymazat
 70. java tam nativně není, to je jedna z věcí která mi mrzí. Musí se prý instalovat nějaký Java emulátor a ještě projet java aplikaci přes nějaké stránky aby to pobral. A ještě samozřejmě není přizpůsobené ovládání takže bůh ví jak to pak bude vypadat ... To by byl problém ho naučit Javu, mná to každý hloupofoun.

  OdpovědětVymazat
 71. To Flegmatik: Vy jste ten telefon odsoudil ještě dříve, než jste ho vůbec pořádně vyzkoušel. To, že se vám nepodařilo uzavřít aplikaci, ještě neznamená, že to nejde. Správně jste tedy napsal, že jste na to nepřišel, ale to je asi tak všechno, co jste pro to udělal.
  "Nějaký přehledný multitasking" - vy asi myslíte Task manager. V Marketu je spousta velmi solidních task managerů, pokud vám nevyhovuje nativní.
  "Při vstupu do menu a rolování dolů jsem často kliknul na nějakou ikonku" - přesně ten samý problém jsem měl první dva dny, pak to najednou přestalo. Prostě jsem si zvyknul a nechtěné ukliknutí už nedělám.
  "Napsat SMSku je strašné" - zkuste psát 12 tlačítkovou klávesnicí s T9, to celkem jde. Jinak jsem i já psal, že dotyková klávesnice není můj kamarád, zvlášť když jsem zvyklý na pevnou QWERTZ u Nokie E72. Dotykový displej je jako spojka u auta - musíte si získat pro něj cit.
  Fakt jsem přemýšlel, jestli váš unáhlený příspěvek spíše nevymazat.

  To Dawe, anonym - ad Java - přečtěte si na odborných webech, co Android umí a co je třeba ho naučit. To je záležitost Androida, ne přístroje.

  OdpovědětVymazat
 72. Jaký je rozdíl mezi kartami MicroSD a MicroSDHC? Kterou mohu do mobilu použít? Umí mobil opakované události v kalendáři a správu hesel? Opravdu nejdou do slovníku T9 přidávat nová slova? Děkuji za odpovědi. Vážně uvažuji o koupi tohoto mobilu a už se docela těším... :o)

  OdpovědětVymazat
 73. Má telefon doručenky odeslaných sms/mms?

  OdpovědětVymazat
 74. Kamil: Tak jako jo, neříkám že jsem se s tím naučil a možná to je unáhlené. Bohužel zatím ani jedna z těch tří klávesnic mi nepřijde použitelná. A rád se obejdu bez T9, nejsem na to zvyklý, proto jsem čekal, že aspoň na té qwerty nebo té "poloviční" qwerty to půjde lépe. A když už tedy píšu: jak tedy jinak, nějak přirozeně, zavřít ten defaultní přehrávač hudby? Jinak příspěvek klidně smažte, jestli nevyhovuje :-) Flegmatik

  Anonymní nade mnou: ano, telefon má doručenky.

  OdpovědětVymazat
 75. Ajojky lidičky,můžete mi prosím poradit kde jak se dává melodie na kontakty?Ju a i na sms-ky nikde to nemůžu nájít :-(
  Předem děkuji Lucka

  OdpovědětVymazat
 76. Sto lidi, sto chuti. Mam Samsunga Star a take mi na nem trvalo chvilku psat rychle smsky, jde vazne jen o zvyk a cas. Nezjistoval jsem si to, ale hadam, ze tyto telefony budou mit podobny, ne-li stejny druh displeye. Jasne nemel jsem v ruce zadny kvalitnejsi dotykac, to bych zrejme mluvil jinak. Avsak jako u lidi, mi prijde neopatrne po jednom dni vynaset soudy, nastesti mame vzdy moznost volby:-}

  OdpovědětVymazat
 77. Zdravím, tak dnes jsem si ho pořídil, mám dotaz v jákém formátu, respektive jak vkládat videa na kartu. Děkuji za odpovědi

  OdpovědětVymazat
 78. Už ho máme taky a je fajn,jen nemůžu pořád najít to vyzvánění na kontakty a sms-ky :-( Pokud na to někdo přijde,dejte mi prosím echo,předem mooooc děkuji Lucka

  OdpovědětVymazat
 79. po nainstalování asi 5ti aplikací telefon začal defacto neustále zamrzat a po vypnuté obrazovce ho odblokovat je doslova horor

  OdpovědětVymazat
 80. Lucka: Změna oznámení SMS - V SMSkách klikni na tlačítko MENU - Nastavení - Vybrat vyzváněcí tón.
  Změna vyzvánění kontaktu - kliknout na kontakt - tlačítko MENU - Možnosti - vyzváněcí tón.
  Pokud chceš změnit vyzváněcí tón pro veškeré příchozí volání - tlačítko MENU - Nastavení - Zvuk a obraz.

  OdpovědětVymazat
 81. "po nainstalování asi 5ti aplikací telefon začal defacto neustále zamrzat..." - odinstaluj aplikaci, která ti to dělá.
  Já mám aktuálně nainstalovaných 13 aplikací a vše jede jak má.

  OdpovědětVymazat
 82. "Já mám aktuálně nainstalovaných 13 aplikací a vše jede jak má." a může na to mít vliv počet widgetů? mám tam gmail, youtube, facebook,atd. a celkem asi 13

  OdpovědětVymazat
 83. mohl bys prosímtě napsat co je to za aplikace, jsem nováček, zatím sem mobil s nějakým OS neměl a slyšel jsem že funkce aplikace záleží na rozlišení displeje a verzi OS

  OdpovědětVymazat
 84. bohužel smazal sem uplně vše a zamrzání pořád trvá

  OdpovědětVymazat
 85. Jééé,mockrát děkuju :-)

  OdpovědětVymazat
 86. po odstranění widgetu s youtubem zamrzání v podstatě přestalo, takže moje RADA: NEPOUŽÍVAT WIDDGET S ŽIVÝM YOUTUBE, HROZÍ ZAMRZÁNÍ

  OdpovědětVymazat
 87. Tak jsem si ho objednal včera ráno a dneska přišel balíček, a dokonce o pětikilo levnější (3002,-Kč). Roztrhal jsem obal jak čokl poštu a ti lulíni mi poslali nějakou connect kartu. Mě ten týpek u operátora přišel hned nějakej divnej. Teď musím čekat nejmíň do pondělí, než jim přijde další zboží. Nevíte někdo, jestli se třeba nedá koupit někde v Brně a okolí? Mám tak v pátek cestu.

  OdpovědětVymazat
 88. měl by být k dostání v každé prodejně Vodafone, tj. na Masarykově (byl jsem tam ve středu, měli už jen poslední kus ale ve čtvrtek by měli dostat zboží), ve Vaňkovce, v Olympii

  OdpovědětVymazat
 89. Anonymní09.07.10 5:08

  Zdravím.
  Jeden asi hloupý dotaz (jsem laik a chtěl bych konečně jednou lepší mobil). Takže - opravdu můžu bez problémů do zmiňovaného komunikátoru Vodafone 845 vložit jinou SIM než od Vodafonu? Není nijak blokovaný? Já mám o2.
  Jinak na net se budu připojovat jen doma přes WIFI (nebo tam kde bude volná), to by snad neměl být nějaký větší problém, myslím něco složitě nastavovat.
  Díky za případné reakce.
  Libor

  OdpovědětVymazat
 90. Včera jsem ho kupoval, kolem oběda ho na Masarykově neměly a řekli mi že ve Vaňkovce mají ještě 7. Tam jsem se dostal kolem páté hodiny a koupil ho, kolik ale měli ještě skladem sem se už neptal :)

  OdpovědětVymazat
 91. Zdravím a děkuji za pěknou recenzi i diskuzi. Přispěji trochou mých zkušeností.
  Telefon jsem zakoupil před třemi dny a zatím jsem nenarazil na opravdu vážný odrazující problém. Je to můj první dotykový telefon a nejsem zmlsaný jiným smartphonem. Telefon opravdu pěkně padne do ruky a osobně mi displej nepřipadá příliš malý. Systém je velmi intuitivní, k většině úkonů jsem nepotřeboval vůbec návod, nastavování připojení atp. je velmi jednoduché. Displej reaguje rychle a velmi přesně, což jsem ani moc nečekal. Běh systému je svižný i při více běžících aplikacích, nenarazil jsem v podstatě na žádné problémy, které zmiňují anglické recenze. Fotoaparát a kamera mě zase až tak moc nezajímají, ale myslím, že kvalitativně je to zcela dostačující. Vynikající je také nepřeberné množství aplikací v Android Marketu.
  Abych zmínil taky nějaké ty mušky, tak je to nemožnost práce s SD(HC) kartou (z telefonu) během připojení telefonu jako USB mass storage zařízení. Asi největším problémem je poměrně malá výdrž baterie, každodenní nabíjení je nutnost. Pravdou však je, že si s telefonkem momentálně hraju asi výrazně víc, než za běžného provozu.
  Honza

  OdpovědětVymazat
 92. Můžete mi prosím říci jak se telefon zamyká? ... Jestli má boční tlačítko na zamknuti tak Samsung S5230 Star nebo nokie 5530, 5800 atd.. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 93. Zamyká se krátkým stiskem vypínacího tlačítka navrchu telefonu.

  OdpovědětVymazat
 94. Telefon mám teprve pár hodin a zatím můžu souhlasit s Honzou. Za tu cenu SUPR.

  OdpovědětVymazat
 95. Ahoj, je pri zapnuti telefonu dulezite zadat ten emaiovy ucet na googlu? co kdyz ucet nemam? dnes si ho jdu koupit tak at nevejram jak vejr :-) diky za pripadny info, GL

  OdpovědětVymazat
 96. Účet na googlu potřeba není.
  A další má zkušenost - výrazně delší doba nabíjení přes notebook, 4 hodiny z úplného vybití na 100%.
  Honza

  OdpovědětVymazat
 97. Mobil je úžasný a koho štve psaní, tak jako mě, nechť si pořídí toto: http://www.x-store.cz/samsung-dotykove-pero-cerne-pro-i900-omnia
  barevně to k tomu ladí, dá se připevnit k telefonu a díky tomu teleskopickýmu drobečkovi píšu na qwerty o mnoho rychleji.

  OdpovědětVymazat
 98. nevíte, jestli bude u nás i v bílé barvě? popřípadě, kde v bílé barvě objednat? díky moc Radka

  OdpovědětVymazat
 99. To Kamil:
  1) Jakou kartu mohu použít do mobilu? MicroSD nebo MicroSDHC?
  2) A jak je to s odpočítáváním při psaní sms?
  3) Mohu dát do mobilu opakované události?
  4) Co byste radil, používát spíše prsty či dotykové pero? Jakou máte zkušenost?
  Děkuji za odpovědi.

  OdpovědětVymazat
 100. Přímo z Vodafonu mám zjištěno, že se bude prodávat pouze v nabízené (stříbrno-černé) variantě. Z obrázků by se mi více líbil celý černý :o)

  OdpovědětVymazat
 101. zdravím nějak jsem nepochopil instalaci navigace z ulož to pořád mi to nejde i když jsem přečetl návod nemůžu to rozběhnout.aplikace nastartuje,vynutí si spuštění gps (logické), ale pak se vypne a nic

  OdpovědětVymazat
 102. To 9.7.10 20:47:
  1) Obojí
  2) Při psaní odpočítává počet_znaků/počet_SMS
  3) Jasně
  4) Nejlépe hardwarou klávesnici. :-)

  OdpovědětVymazat
 103. ahoj mám tel 2 dny- uchcávám blahem :)... ne opravdu fajn.. mel jsem ho za 2200 a čekal jsem fakt něco "horšího"... jen tam nějak nacpat navigaci a je to ok... zavolám napíšu sms a propojení kalendáře s kalendářem na gmailu...nádhera...
  Mám takovej dotaz :
  jak se u přístroje vypne síť (nechtěný přístup k internetu..) kvůli odjezdu do zahraničí...
  předem děkuji za odpověď mr.mira

  OdpovědětVymazat
 104. Dobrý den, mohli by jste uvést odkaz na návod nebo návod, jak naučit telefon, aby šli na něm blboučké JAVA aplikace (předpokládám nějakou existenci emulátoru java pro os android).
  Děkuji LS

  OdpovědětVymazat
 105. Zdravím,chtěl bych tě poprosit, jestli bys mě nenapsal, jak nastavit na tomto telefonu Datový profil od O2. Aktivoval jsem si u nich "Internet v mobilu", nechal poslat konfigurační SMS a stejně to nejde. Díky

  OdpovědětVymazat
 106. Ještě jsem nikde neviděl parametry videa. Dokáže vůbec nahrávat video?

  OdpovědětVymazat
 107. 10.7.10 14:15 - "Zdravím,chtěl bych tě poprosit, jestli bys mě nenapsal, jak nastavit na tomto telefonu Datový profil od O2."
  Použij návod k telefonu, strana 69. Vytvoříš si nějaký profil, libovolně pojmenuj, Název přístupového bodu pro všechny naše operátory je "internet" (bez uvozovek), vše ostatní necháš tak jak je.

  10.7.10 14:47 - "Ještě jsem nikde neviděl parametry videa. Dokáže vůbec nahrávat video?"
  Video nahrává v 3gp, 360 kbit/s, 20 fps. Rozlišení přesně nevím, ale nebude větší jak 320x240.

  OdpovědětVymazat
 108. Telefon je parádní včera jsem si ho byl koupit především kuli té ceně. Mám za sebou spoustu chytrých telefonů poslední dobou jsem byl nejdéle na Diamondu od HTC a i když ten telefon je výkonný zamrzl jeho vývoj především na WM od Microsoftu, naproti tomu android je dynamický a skvěle stavěný systém. Jediná věc které teď nemůžu přijít na kloub je přichycení pozadí k danému profilu, při přepnutí se vždy nastaví defaultní. Nevíte někdo jak na to? I když je to mobil parádní tak mě včera velmi sklamal přístup vodafonu. Byl jsem ve 3ch prodejnách v Praze, konkétně příkopy, paladium a na václavském náměstí. V Paladiu a Na příkopech měli po dvou kusech na prodejně, ale řekli mi, že pokud nechci telefon koupit s tím, že si objednám nějaký dažší tarif tak ho mají už rezervovaný... Na václaváku kde měli poslední kus mi ho prodali, i když prodavačka nevěděla, že takový typ vůbec prodávají a mělí špatně popisek u vystaveného kusu...

  OdpovědětVymazat
 109. Potřeboval bych nějakou aplikaci na sken obrazovek, nevíte o něčem? Dík.

  OdpovědětVymazat
 110. Ahoj Lidi, vážně uvažuji o koupi tohoto přístroje. Už jsem si ho v krámu i vyzkoušel, ale mám ještě dva dotazy. Telefon bych používal převážně jako mp3 přehrávač a tak mě zajímá, jak je na tom s kvalitou audio výstupu. V současnosti vlastním Nokii 6300 a jakékoliv sluchátka v tomto telefonu neustále "šumí". Tak mě zajímá, jestli u tohoto telefonu je zvuk čistý, nebo tam je také slyšet šum. Další otázka se týká GPS navigace. Už se to tady asi párkrát řešilo, ale je opravdu možné provozovat na tomto telefonu GPS navigaci bez nutnosti datového připojení na internet? Díky za odpovědi. S pozdravem Jirka.

  OdpovědětVymazat
 111. Tenhle stylus by mu slušel :-)
  http://www.focalprice.com/MI277S/Stylus_Pen_Handwriting_Pen_for_Sony_Ericsson_U1_Silver.html
  Za ty penize a doprava zdarma ;-)

  OdpovědětVymazat
 112. Screeshot

  http://windroid.blog.mobilmania.cz/2010/01/android-a-screenshot-aneb-jak-na-to/

  Radek

  OdpovědětVymazat
 113. Anonymu z 10.7. v 18:27.
  Ještě víc by mu slušel stylus z trafiky: sirka. Nic nepoškrábe a má přijatelnou cenu. Když má někdo takové starosti kdy mu zbude čas na pořádné seznámením s max. využitím tohoto smartu? Cy.

  OdpovědětVymazat
 114. Když už stylus, tak se mi víc líbí ten malí od nokie:
  http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2008/10/nokia-5800-xpressmusic-touch-phone-1.jpg

  OdpovědětVymazat
 115. Anonymu z 10.7. v 19:49

  Tady je nekdo vtipnej :o)
  Tak to necti a nevajdruj se k tomu a hlavne se seznamuj, aby si byl chytrej jak opicka...

  Info bylo pro ty, ktere to zajima a stylus by chteli.

  OdpovědětVymazat
 116. Poraďte prosím, nechce mi to načíst tel.kontakty z mé SIM karty. Při zadání kopírování kontaktů ze SIM mi to hlásí " nalezeny nové kontakty", ale vůbec nic se neděje. Nechce se mi všechno zadávat znovu.

  Dííík.

  OdpovědětVymazat
 117. Jak dlouho uz mate simkartu a u jakeho operatora? Kdyz prisel Samsung star, tak se stavalo, ze v nem nefungovali jak meli stare simkarty a po vymene bylo vse v poradku.

  OdpovědětVymazat
 118. Rád bych reagoval na dotaz na zvuk. Vkládám do uvozovek příspěvek z jiného fóra který přesně popisuje problém. "Taky máte problém s přehráváním zvuku? Myslím tím, že když připojím sluchátka a pak pustím např. mp3 tak to zní jak pod dekou (šum, jako by mono zvuk) a jakmile sluchátka znovu vytáhnu je vše o.k. Do doby než zvuk znovu vypnu a pak zapnu." Bohužel. Takže jako hlavní mp3 přehrávač bych ho nedoporučil z tohoto důvodu. Jinak ale hraje slušně, šum neslyším. Jinak vše v pořádku na tomhle telefonu, jen se ještě učím na něm psát, dotykáč jsem nikdy neměl, líp se mi píše na té Android klávesnici než na touchpalu. Nemáte někdo ještě nějakou jinou, neporadíte? Co se týká Javy, tak se to dá přes emulátor j2me runner po konverzi .jar a .jad souboru na stránkách netmite.com. Je to sice trochu kostrbaté ale jde to. Pokud není za aplikaci náhrada tak se to dá. Ale jinak doporučuji najít náhradu pro Android.

  OdpovědětVymazat
 119. Jo, zapomněl jsem že na rádio to nedělá, jen na přehrávač, filmy atd....

  OdpovědětVymazat
 120. xPeha
  Mám dotaz už se někomu podařilo zprovoznit ndrive9.2.15 nebo Copilota 8.0.0.37? Marně jsme se pokoušel zprovoznit Ndrive. Instalace proběhne korektně, ale při spuštění jenom na chvíli ztemní obrazovka a začne hledat GPS, ale zhruba po 3vteřinách jsem zpátky na ploše. U copilota se po rozbalení během prvního spuštění zobrazí chyba knihoven. Jinak je to supr telefonek, ale jestli nerozjedu nějakou offline navigaci pošlu ho dál.

  OdpovědětVymazat
 121. Dawe - vcera jsem si toho zastreni sluchatek taky vsimnul asi to bude obecna "vlastnost" da se s tim zit.

  OdpovědětVymazat
 122. Pet - Navigon 2.6.1 funguje

  OdpovědětVymazat
 123. to dave: Díky za tvůj poznatek. Už jsem myslel, že se founu zbavím, protože zvuk při přehrávání ve sluchátkách byl to nejhorší, co jsem kdy slyšel. Pokud sluchátka připojím až po spuštění přehrávače, tak je zvuk čistý. V opačném případě to zní jako z radia při poslechu AM vln. Jen mě překvapilo, že žádný z přehrávačů nemá equalizer.

  OdpovědětVymazat
 124. Ještě jeden dotaz na ty sms-ky,tam se nedá přidat vlastní vyzvánění na sms?

  OdpovědětVymazat
 125. Přidal jsem na konec článku odkaz na manuál v angličtině.

  OdpovědětVymazat
 126. Nevim nemůžu na to přít,tak to asi nejde a je to škoda to upozornění nasms je celkem nic moc Lucka :-)

  OdpovědětVymazat
 127. Jak mám vlastní obrázek nastavit jako tapetu jakoby jenom přes obrazovku a ne aby se mi tak blbě roztáhl na všechny plochy?

  OdpovědětVymazat
 128. Jo tak to by mě taky zajmalo :-) je to celkem mazec přít na to co kde a jak je ...Lucka

  OdpovědětVymazat
 129. Jak jste na tom s pořízením příslušenství typu pouzdro a folie na displej? Zatím to vypadá, že budu muset alternovat s využitím nějakých univerzálů. Které jsou ty nejvhodnější?

  OdpovědětVymazat
 130. Já jsem si koupila pouzdro normálně v mobilce je to univerzál,ale to stačí...

  OdpovědětVymazat
 131. Poradí mi prosím někdo co s těma sms-kama?Moc děkuju Lucka :-)

  OdpovědětVymazat
 132. Chtěl bych Userful Switchers:
  1) kde bych ho získal zdarma a
  2) jakým způsobem ho nainstalovat?
  Pokud se někdo ozvete, tak prosím o návod pro začátečníka v Androidu. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 133. Dva zásadní problémy, kvůli nimž se budu muset s tímto jinak velmi dobrým strojkem rozloučit:
  1. Nepodařilo se mi uspokojivě vyřešit úkoly. Někdo může namítnout, že úkol se může převést na událost v kalendáři, ale událost se jen objeví, může na sebe třeba i nějak upozornit, a pak zmizí. Naproti tomu úkol zmizí teprve až když ho označím jako splněný. Pro mě to je důležité, protože když to nemám na očích, velmi snadno na to zapomenu.
  2. Kontakty mají jen velmi omezený prostor pro poznámky (!!!) Já tam mám uvedenou spoustu dodatečných informací. Např. texty a tabulky z webových stránek, údaje o příbuzných a výročích, co má kdo rád nebo co ne, jestli mám sekretářce příště dovézt raději balíček kafe nebo tabulku čokolády, atd, atd... I když na Google účtu jsou tyto informace uloženy kompletní, telefon si je sice stáhne, ale zobrazí pouze cca 150 - 200 prvních znaků. K plnému obsahu poznámky v kontaktu se lze dostat jenom v případě editace kontaktu. Tam se poznámka objeví celá.
  Řekl bych, že tady soudruzi udělali docela chybu.

  OdpovědětVymazat
 134. Anonymní12.07.10 9:57

  Kopirovani kontaktu... 10.7.10 21:32

  Stavalo se mi take. Takze simku do jineho telefonu -> nahrat kontakty do mobilu -> vymazat kontakty na sim -> nahrat znovi na sim -> nasledne to bylo ok a po zobrazeni v androidu jsem je nakopiroval

  OdpovědětVymazat
 135. Po pár dnech používání jsem narazil na tyto problémy:
  1) celkem často ztrácí signál. Sedím v centru brna, v práci (nebo doma, taky plně pokryté signálem) a najednou ztratím signál, po nějaké době se vrátí, ale přijde mi to minimálně divné
  2) jedu na wifi, vypnu ji, chci používat normální připojení (gprs nebo co to je) ale to se automaticky nezapne. Po nějaké době (cca 15min) nakonec ano, nebo pomůže restart.
  3) to ale asi nebude chyba telefonu, ale buď androida nebo mne. Ráno cca 7:50 jsem ulozil do gmail kontaktů v mobilu nové kontakty. Pustil jsem synchronizaci (automaticky, ručně...) ale ani v 11:42 stále není synchronizované :(
  Nenarazili jste náhodou na podobné problémy nebo víte jak je opravit?

  OdpovědětVymazat
 136. Mik: U mě je signál OK. To se týká také GPS a WIFI, všechny přijímače jsou kupodivu velmi citlivé a spolehlivé.
  2) když ztratím signál na WIFI, např. jsem už mimo dosah, tak se nepřepne automaticky na GSM, ale vyhodí hlášku o ztrátě wifi. To mě štve, musím někde prolítnout menu, jestli se to nedá vypnout, aby se tel. přepínal na GPRS automaticky.

  OdpovědětVymazat
 137. to ze nemas nekdy signal neni mobilem ale tim ze kdyz si pripojen pres GPRS tak zadny foun nema signal automaticky.

  OdpovědětVymazat
 138. s tema tapetama je to v prd... pomohl by jenom upraveny soft. jinak proste tapeta pres vsechny plochy. mame smulu no.

  OdpovědětVymazat
 139. Zdravím všechny, tak jsem se stal štastným majitelem tohoto founu. Zatím se s ním učím, ale narazil jsem na ikonku která není popsaná v návodu. Při datovém přenosu se zobrazí H a šipky nahoru a dolu. Nevíte co to je?

  OdpovědětVymazat
 140. Ohledně signálu, dobrá, pochopím že signál nezískám automaticky. Ale po odpojení wifi pustím prohlížeč, zadám adresu a přístroj se nesnaží navázat spojení. Prostě vyhodí "Webová stránka není dostupná"... (zkouseno na google.com)

  OdpovědětVymazat
 141. 12.7.10 13:19: Šipky znamenají, že máš aktivní datové spojení, u probíhajícího přenosu jsou šipky bílé. "H" znamená HSDPA - což je zjednodušeně vyšší level 3G sítě.

  OdpovědětVymazat
 142. super recenze tel jsem dneska koupila jen se zeptám jak tam dostanu skype?? A MUŽE TO BÝT SKYPE NEBO TA ALTERNATIVA SFIIG ČI JAK SE TO JMENUJE

  OdpovědětVymazat
 143. Zdarec, tak mě dnes došel také tento mobil, můj první dotykáč a první OS.
  Mám prosbu, importoval jsem kontakty ze Sim do kontaktů na mobilu a když chci napsat sms, tak mě to otevře kontakty 2x, tj. stejné kontakty zobrazené 2x jak ze sim tak z těch druhých kontaktů, nemůžu pořád najít jak to zrušit aby se mě ukázali všechny kontakty jen jednou.

  OdpovědětVymazat
 144. Další "negativní" postřehy. Jedna jsem nikde nenašel nastavení vibrace na příchozí sms, to mi přijde dost zásadní věc, nevím pak o smskách. To by možná vyřešila nějaká aplikace. Ale co mi teda štve že na slunci trackpad zaznamenává světlo jako pohyb a obrazovky mi sami utíkají pryč, utíká mi to zo rozepsaného textu atd. Možná by to šlo nějak přelepit, je to zřejmě pohybový snímač ale nechci se ho zbavit úplně, na listování stránkou je dobrý, dělá vám to také, obě tyhle nectnosti?

  OdpovědětVymazat
 145. Někdo se tu ptal jak nastavit své sms vyzvánění nebo normální vyzvánění. Na to mám radu, vlezte do hudby, najdětě skladbu, podržte na ni prst a použít jako ... ;-). taky jsem na to nemohl přijít.

  OdpovědětVymazat
 146. to Dawe. Čas na psaní negativních komentářů máš, ale na seznámení se s menu nastavení ne :o)) . Samozřejmě vibrace nastavit u sms jdou a na trackpadu stačí nastavit menší citlivost-přelepovat nic nemusíš.......

  OdpovědětVymazat
 147. Zdravím všechny majitele tohoto telefonu. Vzhledem k častým výtkám na psaní SMS a textů vůbec - zkoušel někdo nainstalovat a použít alternativní klávesnice typu Swype (momentálně v betaverzi - dočasně zablokováno, ale sehnat by to po torrentech snad mělo jít), ShapeWriter, SlideIT apod.? Tyto metody psaní jsou víceméně nejvážnějším důvodem, proč bych si tento telefon pořizoval (jako nejlevnější alternativu telefonu s OS)
  S pozdravem
  Sysel

  OdpovědětVymazat
 148. K těm sms, jde vám kubik? mě ne

  OdpovědětVymazat
 149. ahoj... mám takovej menší problém... nahrál jsem di telu gmail a mail z centrumu. z centrumu mi choděj do teefonu i spamy, který jsou automaticky na klasickym mailu přesouvány do spam koše ..a je to docela otrava pročítat se spamem:(nevíte někdo , kde co mám blbě?? díky moc
  mr.mira

  OdpovědětVymazat
 150. Anonymní13.07.10 9:37

  zdravim vsechny uzivatele!mate nekdo zkusenost s hrami na tento typ telefonu?nebo pod android jak to slape?uvazuji o koupi a ikdyz tento tel ma hodne plus ja celkem hraji hry i na tel.treba na nokii 5230se mi libila ta hra s tou horskou drahou...jinak perfektni recenze diky autorovi!!!

  OdpovědětVymazat
 151. Anonymní13.07.10 9:55

  na hry a aplikace se můžeš podívat na marketu
  http://www.androlib.com/android.category.games-jm.aspx

  OdpovědětVymazat
 152. zdravím všechny. Nemáte někdo zkušenost z přenosem kontaktů ze SIM do telefonu? Pokud se podívám do Správy kontaktů na stav paměti, tak mi to SIM kontakty hlásí, ovšem v telefonu se nezobrazují.

  OdpovědětVymazat
 153. Nechci to zakřiknout, ale asi sem vyřešil problém s vypadáváním signálu a GPRS. V Brně se mobil snaží sem tam připojit na HSDPA. Ten ale neudrží a následně se přepne zpět do GPRS (což ale je někdy přes ztrátu připojení apod.). Zákazal jsem tedy 3G sítě a zatím všechno jede OK. Síť zatím nevypadla ani jednou a GPRS stále připojeno.

  OdpovědětVymazat
 154. zdravim, jak mam přehodit kontakty z nokie 6730 do tolefonu? diky moc!

  OdpovědětVymazat
 155. to Mik:tak to vypadavani signalu me stvalo taky. Byla to jedina vec co me po tydnu pouzivani vadila. Zkousim to same nastaveni dik za tip.

  OdpovědětVymazat
 156. už ty kontakty mám..

  OdpovědětVymazat
 157. Jak mam stahovat z toho android marketu nebo androboloid.com?do pc to nejde a pres datovy tarif dam majlant:-(..pujde nebo jde to nekomu pres wi-fi?diky moc za info....jinak moc dobry foun jen si zvyknout a ta klavesnice by mohla byt citlivejsi...

  OdpovědětVymazat
 158. Já jsem tahal jen přes wifi a bez problémů. Přes mobil připojený k wifi si na marketu vybereš aplikaci, stáhneš, nainstaluješ a jedeš ;)

  OdpovědětVymazat
 159. Ihned po nákupu Vodaf. 845 jsem si zřídil u O2 internet do mobilu. Po zapojení služby se mi bohužel nepodařilo na net dostat. Z O2 mi sdělili, ze mi s nastavením mobilu nepomohou, protože zatím o tomto výrobku ni nevědí. Přes WiFi vše funguje. Neporadí mi někdo co s tím nastavením? Vodafon 845 bez přístupu na net je na ...Děkuju.

  OdpovědětVymazat
 160. A jeden dotaz sice tu uz napul byl:jak nastavit pokud to jde mp3 vyzvaneni nebo jine vyzvaneni z karty nebo telefonu k sms?neni tam na vyber nic...jen ty prednastavene:-(a uz jsem si s tim hral dlouho...dik za radu...

  OdpovědětVymazat
 161. ty sms tak to je smula nejde tam nastavit zadne jine nez original zvoneni.

  OdpovědětVymazat
 162. Jak vám jde přiopojení na FB učet a vyznánění na SMS-ky .. děkuji n E o

  OdpovědětVymazat
 163. pokud někdo chce používat skype tak si stáhněte z marketu aplikaci nimbuzz stačí registrace .zkoušel jsem volat přes wifi a jde to akorát video hovory to neumí.hovor je trochu zašuměný a praská ale druhé straně rozumět v komplu praskání není slyšet

  OdpovědětVymazat
 164. Trackpad je s citlivostí na minimu a stejně to na slunci hodně zlobí. Vibraci u sms jsem pak našel, bohužel už jsem neměl čas to napsat hned na fórum, za nepřesnost se omlouvám. Nakonec jsem stejně doinstaloval Handcent sms kde je popup okno při příchozí sms zobrazeno i když je telefon v režimu spánku, dobrá věc a zatím funguje. Kubík mě na smsky jde. A co se týká vyzvánění na smsky, to umí také Handcent sms, jde pak přiřadit jakoukoliv mp3, určitě stojí za vyzkoušení!

  OdpovědětVymazat
 165. Kubik a SMS
  K tomu Kubíkovi co jsem se ptal,
  jde mě jen někdy, někdy to hlásí že nemá spojení s bránou, a to musím vždy zadávat příjemce z hlavy, protože když ho tam přidám z kontaktů tak mě to vždy vyhodí chybu aplikace.

  K těm SMS vyzvánění co se někdo ptal - já sem si stahl s marketu ringtone a u toho byla možnost set as: pak sem zaškrtl tři možnosti a daný rington se mě hodil jak do vyzvánění pro přijámací hovor tak pro přijetí sms.
  ale jak to udělat se skladbou staženou třeba z PC nevím

  OdpovědětVymazat
 166. Potřeboval bych nějaký dobrý soft na nahrávání telefonních hovorů. Dá mi někdo prosím tip?

  OdpovědětVymazat
 167. Anonymní14.07.10 9:53

  Nevíte jak nahrát ke kontaktu obrázek? díky lucie

  OdpovědětVymazat
 168. Lucko, postup, jak přiřadit obrázek ke kontaktu: najdeš si požadovaný kontakt, stiskneš "MENU" a z nabídky vybereš "upravit kontakt". Na následně objevivší se obrazovce pak ťukneš na prázdné šedé políčko symbolizující obrázek a otevře si ti menu, odkud chceš použít obrázek (např. u mne je to Astro, Documents to go, galerie.

  OdpovědětVymazat
 169. dekuju za odpoved, delam vse podle tveho postupu, ale ten symbolizujici obrazek mam neaktivni, proste se mi neotevre, otevre se akorat bez toho ,,upravit kontakt" ale tam jde pouze vybrat volat nebo poslat sms. tak ja nevim. lucka

  OdpovědětVymazat
 170. tak uz jsem na to prisla, bylo to tim, ze jsem mela kontakty na sim, musel jsem je prehodit na do telefonu..a uz to jde, diky..

  OdpovědětVymazat
 171. ...takže sim o2 běží ve Vod. 845 v pohodě, to už jsem si na různých forech vyčetl, ale neví někdo jak je to s připojením na net (myslím tarif o2 data nonstop), jsou s tím snad nějaké problémy, ale nevím....
  Libor

  OdpovědětVymazat
 172. dnes mě celý den nefunguje Gprs. wifi běží v poho.
  Neznáte někdo aplik pro kalendář s českými svátky. Synchronizace s google kalendář mě jaksi nejde?

  OdpovědětVymazat
 173. Dobrý den ja jsem slysel ze ten telefon ma slabou antenu na signal je to pravda dekuji

  OdpovědětVymazat
 174. to 14.7.10 15:30 - O2 data - Už se to tu řešilo: http://blog.kamsal.cz/2010/07/recenze-vodafone-845.html?showComment=1278767115038#c694286141257396370

  to 14.7.10 15:55 - české svátky v kalendáři - Není lepší pořešit problém se synchronizací Google kalendáře a s ním i české svátky, než instalovat další aplikaci? :-)

  to 14.7.10 16:04 "...telefon ma slabou antenu na signal" - Nevím kdes to slyšel, ale pravda to není. Navíc Wifi a GPS má naopak velmi dobrý příjem.

  OdpovědětVymazat
 175. Dobry den chci se zeptat ma fotak v menu prepinani na makro?

  OdpovědětVymazat
 176. Ahoj, má mobil čítač odeslaných/přijatých sms a odchozích/přijatých hovorů? Diky.

  OdpovědětVymazat
 177. Pane Salajko, moc děkuji za tuhle Vaší recenzi.
  Po 845ce jsem pošilhával už od doby, kdy se o ní začalo psát. Ale byl jsem rozhodnutý počkat na recenzi některého ze serverů zabývajícího se mobily.
  Včera jsem jen tak zkusmo hledal návod a narazil jsem na Vaší recenzi (patrně první na českém Netu). Tak jste mě pro ten telefon nadchl, že jsem si pro něj dnes v poledne běžel do prodejny :)
  Takže děkuji za čas, který jste strávil ať už psaním tohoto článku, nebo odpověďmi v diskuzi pod ním.
  Nic, jdu si nadšeně hrát s 845kou :)

  OdpovědětVymazat
 178. Zkracuje T9 při psaní sms?

  OdpovědětVymazat
 179. To nevím. Já T9 vypnul. Dost mě štvala :)

  OdpovědětVymazat
 180. Promiň, ale nevěřím, že si pokecáš Skypem přes GPRS.

  OdpovědětVymazat
 181. to 14.7.10 16:24 O2data už chodí. Moc a moc děkuju.

  OdpovědětVymazat
 182. Problém s importem kontaktů ze SIM karty (tmobile)

  když dám v kontaktech "Menu", "Správa kontaktů", "Importovat ze SIM karty", ihned se objeví hláška "Nalezeny nové kontakty" a tím to hasne, nechal jsem to tak několik minut ale stejně se žádný kontakt neobjevil a hláška zůstala. Nevíte někdo co s tím? Případně nějaké zkušenosti z importem kontaktů ze SIM karty Tmobile? Díky za odpovědi, Ondra

  OdpovědětVymazat
 183. Muzete mi nekdo rict ma fotak v menu prepinani na makro?Dekuji

  OdpovědětVymazat
 184. "Muzete mi nekdo rict ma fotak v menu prepinani na makro?Dekuji"

  Foťák nemá autofocus, takže tím pádem nemá ani makro režim. V článku jsou zkušební snímky pořízené z 20 a 40 cm vzdálenosti, můžeš tedy vidět, jak fotí na "makro".

  OdpovědětVymazat
 185. dekuji za odpoved na makro

  OdpovědětVymazat
 186. tak cetl jsem to v diskuzi na mobilmanii a jeste jsem tam cetl ze baterka nic nevidrzi ze je hned vybita tak nwm ja se prave rozhoduji mezi timto telefonem a jeste mezi samsungem monte muze mi nekdo poradit dekuji Drak

  OdpovědětVymazat
 187. zdarec ,prosimvás ,jak připojit na 3G? jsem v brne ,kde sít 3G je ,ale na telefonu se neukazuje, proč?

  OdpovědětVymazat
 188. Takže česká T9 podle našeho testu neosekává před odesláním diakritiku=do jedné SMS se vejde méně písmenek. Mně to nevadí-já T9 nerad.

  Jinak kdyby měl někdo zájem, tak sepisuji na Twitter postupně věci, na které přicházím (Vodafone 845 mám od dnešního poledne). Pokud chcete, followujte buď účet karelkilian (http://twitter.com/karelkilian) nebo hashtag #v845.

  OdpovědětVymazat
 189. 3G- jojo, ten samý poznatek mám z Ostravy. Nokia E52 mi tady tuším od pondělí hlásí 3G, ale V845 při přenosech ukazuje "H." Pravda, ještě jsem nečetl návod - možná je "H" high-speed :-P

  OdpovědětVymazat
 190. Vím že už se to tady i jinde řešilo ale já to prostě nemůžu najít. Doručenku sms. Povolenou ji v nastavení mám ale na odeslané zprávě v podrobnostech je jen odeslána a datum. Na jiné diskuzi psal uživatel, že se musí srolovat někam dolů kde je potvrzení ale já ho tam prostě nemám. Poprosil bych o přesný návod jako pro blbce (i když se za něj nepovažuju) :-D.

  OdpovědětVymazat
 191. Na jednom z for jsem četl, že to "H" znamena HSDPA, což je v podstatě 3g, nebo její součástí

  OdpovědětVymazat
 192. Zdravim vsechny nadsene uzivatele a koumaky:-)...prosim nevite nekdo jak zmenit rozliseni u her primo na tento foun?vsecky z androida sice jedou ale vetsine kousek chybi nebo je na hrane displeje:-(a nejde videt co tam je treba napsane...Jinak moc dobry a citlivy foun(wi-fi a gps-supr!) pro hracicky a zacinajici jak jsem ja i na ty sms jsem si zvykl a vyzvaneni:-(na sms jeste by mohl byt hlasitejsi ma stara nokia rvala o dost vic ikdyz i toto je dostacujici...

  OdpovědětVymazat
 193. Karel K.: Díky za kladný ohlas, jsem rád, že vám článek pomohl při volbě. K tomu "H" jste se trefil doslova, protože jak už jsem zde psal, jdená se o HSDPA /High Speed Downlink Packet Access/ a jedná se o zlepšenou technologii UMTS 3G sítí, která zrychluje přenos dat. HSDPA se označuje také jako 3,5G tříapůltá generace GSM.

  Zkratka "H" je prostě 3G síť.

  To Dawe: Stisknout a podržet odeslanou zprávu a zobrazené menu odrolovat na konec - Zobrazit potvrzení (ještě pod Smazat zprávu).

  OdpovědětVymazat
 194. já to tam prostě nemám, zobrazit podrobnosti a smazat zprávu je poslední, pod tím už nic ...

  OdpovědětVymazat
 195. Nejprve je nutné zapnout posílání doručenek. Jděte do aplikace SMS a MMS (tj. ikonka s obálkou v černobílém spodním řádku).
  Na úvodní obrazovce (tam, kde je tlačítko Nová zpráva) stiskněte klávesu Menu a na displeji zvolte Nastavení.
  Nyní aktivujte zatržítko Potvrzení o doručení.

  OdpovědětVymazat
 196. No, to mám a stejně to tam neni ... možná jestli s tím nemá něco společného nainstalované Handcent SMS? ...

  OdpovědětVymazat
 197. Dawe řekl(a)...
  já to tam prostě nemám, zobrazit podrobnosti a smazat zprávu je poslední, pod tím už nic ...

  A zkoušel jsi to posunout?

  OdpovědětVymazat
 198. Anonymní15.07.10 9:33

  Zdravím, s telefonem jsem po týdnu používání velmi spokojen a postupně jsme se společně sžili. Teď řeším asi poslední problém - MMS. Pokud jsem tomu správně porozuměl, tak musí být zapnuty mobilní datové služby, abych MMS mohl přijmout/odeslat. Bohužel se mi telefon hned ale připojuje na internet a okrade mne o 17 Kč. Nevíte, jak to nastavit, aby mi MMS normálně fungovaly a přitom jsem se nechtěně nepřipojoval na internet, díky jakýmkoliv aplikacím?
  Díky, Honza.

  OdpovědětVymazat
 199. MMS - nevím jak u V845, ale u Nokie se nějak muselo nastavit jiné datové připojení.... Už si ale nevybavím jaké. Byl to sice datový přenos, ale nepočítal se jako data, čili se za něj neúčtovalo oněch 17 Kč.
  Tohle je spíše otázka na Vodafone.

  OdpovědětVymazat